vlajka Kambodži

Kambodža

Kambodža je království nacházející se v jihovýchodní Asii v regionu zvaném Indočína, sousedící se socialistikou republikou Vietnam, naši předchozí destinací. Kambodža je považována za nejchudší zemi jihovýchodní Kambodžská vlajkaAsie a turisté prý království nikdy nepoznají a moc zde necestují. My se alespoň částečně pokusíme tuto bariéru překonat. A uděláme to moc rádi, jako Češi máme ke Kambodžanům poměrně blízko. Jejich král hovoří česky, protože u nás kdysi dávno studovat vysokou školu a Kambodžané mají prý Čechy rádi, protože obdivují vše, co má v oblibě i jejich monarcha. Tak uvidíme, zdali je to pravda.

Dovolená v Kambodži

Dovolená v Kambodži je snem každého buddhisticky smýšlejícího člověka. My nejsme až tak založeni, ale tato destinace nás i přesto láká svou historií a památkami. Mezi zajímavosti v Kambodži patří lidé sami o sobě. Jejich pohostinnost a slušnost je prý nekonečná. Dokonce prý pravidelně věnují na stavbu chrámů, přitom je zde životní úroveň velmi nízká. Historie Kambodži je plná bitev a dá se říci že až nyní zde žijí lidé v poklidu, byť ve velké chudobě a místy pro nás nepředstavitelným životním podmínkám.

Kam v Kambodži

Cestování po Kambodži je pro nás hlavně o dvou destinacích, a poté přemístění se do sousedního Thajska s využitím khmerský tanec, khmerské tančnicemístní dopravy. Prvním místem, které plánujeme navštívit je hlavní město Kambodži, Phnom Penh, ležící na břehu řeky Mekong. V tomto městě chceme zažít pravou, nefalšovanou atmosféru asijské metropole. Co nám rozhodně nesmí uniknout jsou místní trhy a kambodžská kuchyně. Kambodžská, přesněji spíše khmerská kuchyně je hodně ovlivněna indickou a čínskou kuchyní, ale stále se zde lze setkat i s pozůstatky francouzské kuchyně z dob nadvlády Francouzů. Pokrmy jsou většinou lehké a snadno stravitelné, což se určitě bude hodit v teplém počasí. Kromě gastronomických zážitků se neochudíme ani o zážitky historické. Navštívíme i místní chrámy a svatostánky, a pokud nám zbude čas, podíváme se do místního sloního sirotčince.

Z hlavního města se vydáme do známé turistické destinace Battambang. A poprvé si také vyzkoušíme, jak vlastně funguje místní doprava. Doprava v Kambodži bude pro nás velkou zkušeností. Vzhledem k místní infrastruktuře a hlavně technologické vyspělosti země se budeme spoléhat na dopravu pomocí taxi zvaných tuk-tuk. Ceny této dopravy se zdají příznivé a hlavně se dostaneme kdykoliv tam, kam budeme potřebovat. A mezi vzdálenějšími městy využijeme dopravu autobusovou, jako tomu bude v případě míst Angkor Vat a Siem Reap. Ale dostat se sem lze dle průvodců i po řece na lodi. Siem Reap je oblast poseta spoustou architektonických skvostů a odkazů na dávnou minulost. V této části místní trh v Kambodžezemě chceme strávit několik dní a navštívit kolem deseti místních chrámů a dalších památek. Mezi nejznámější památky v Kambodži patří chrámový komplex Angkor Vat. Chrám je vyobrazen na kambodžské vlajce a je symbolem této země. Komplex nabízí i zapůjčení jízdních kol a prý je to neskutečná zábava plná úžasných poznání, a tak bychom rádi zjistili, co je na tom pravdy.

Cestování po Kambodži ještě nekončí

Ze Siem Repu se musíme dostat do naší další destinace, kterou je Thajsko. Oficiálně prý od roku 2013 funguje doprava v obouch směrech v klimatizovaných autobusech, nicméně i tak je nutné v Poipet vystoupit a přejít hraniční přechod a nastoupit Aranyaprathet do dalšího autobusu, ale do roku 2015 se může i tento systém zjednodušit podle oficiálních informací uvedených na webu.

Soum-Sva-Kuhm Mork Kam-pu-chea! Vítejte v Kambodži!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.