Boston

Boston - město univerzit a historie v USA

Boston je nádherné město, které si nás v USA zatím získalo asi nejvíc. Na první pohled nás učaroval  a zamilovali jsme si ho. Vypadá hodně Evropsky a místy připomíná hodně Anglii, především svou architekturou. Ačkoliv jsme zde strávili pouze 2 celé dny, povedlo se nám z naší návštěvy Bostonu vytěžit maximum a odvézt si odtud v rámci cesty kolem světa spoustu zážitků.

Boston – město univerzit

Harvardova univerzita

V Bostonu se nachází přes 100 vysokých škol. My jsme díky poloze domu našeho Couchsurfera měli možnost navštívit campus Harvardu, jedné z nejprestižnějších a nejznámějších amerických univerzit. Mají to tu skutečně nádherné. Všechny budovy jsou postaveny kolem parku, kromě studoven se tu nacházejí i studentské koleje, takže prostředí mají skutečně záviděníhodné. My bychom sem šli studovat hned, jenže bohužel pro nás není pro nikoho studiu v USA zadarmo. Stipendia udělují ve výjimečných případech a podmínkou je většinou vynikající prospěch. Nevíme přesně, kolik se platí na Harvardu, ale od kamarádky z New Yorku víme, že 60 000 USD za rok za školu není ještě nijak extra vysoká částka. Taky jsme valili oči. V Bostonu se ještě nachází MIT, která je považovaná za nejprestižnější technickou školu na světě, kde studují opravdu ti nejlepší z nejlepších. Byli jsme se podívat dovnitř a překvapilo nás milé mezinárodní prostředí.

Stezka svobody – The Freedom Trail

V Bostonu nám bylo doporučeno projít si Freedom Trail, na které se nachází to nejzajímavější, co Boston nabízí. Neprohloupili jsme. Z MIT jsme městem došli až do Charlestownu k Bunker Hill Monumentu, kde jsme naši malou pouť po městě začali. Postupně jsme se dostali do přístavu, kde jsme si prohlédli starou námořní historickou loď a v dálce viděli i jednu vojenskou. Posléze jsme se vydali přes most zpět do města, až nás Freedom Trail zavedla ke kostelu Old North Town Church. Tam jsme se setkali s něčím, co jsme nikdy předtím neviděli. V kostele byli místo Loď Constitution Bostonlavic poskládaných vedle sebe boxy, jako jsou třeba v nových kancelářích typu open office a open space. Do jednoho boxu si sedala třeba celá rodina a k dispozici měla minimálně jednu Bibli.

Z kostela jsme pelášili dál ulicí Salem Street, a protože jsme chodili celý den, pořádně nám vyhládlo, a tak jsme si v domě s číslem 69 dali pizzu u Ernesta. Lepší jsme ještě nejedli! Doporučujeme určitě burgerovou pizzu, byla nevšední a vynikající.

Druhý den jsme na Freedom Trail navázali u přístavu. Prošli jsme se dál městěm, kde jsme narazili na spoustu zajímavých a historických budov. V hlavě nám asi nejvíce utkvěl Park Street Church a Comon House, u kterého stezka končí. My se rozhodli podívat ještě o kus dál do samotného centra Bostonu. Nestačili jsme se divit. Než jsme tam došli, udělali jsme si procházku překrásným parkem a Boston public garden, která nás dovedla až na Boylston Street, která je považována za hlavní třídu centra města. Nachází se tu i slavný kostel Trinity Church, který jsme si bohužel nestihli prohlédnout zevnitř, byť jsme přišli včas, měli už zavřeno. Rozhodli jsme se tedy dojít po Stuart Street do místního Chinatownu a pochutnat si na něčem dobré. Ano, zase Chinatown, my to prostě máme rádi. Ale pryč od jídla a pojďme k tomu hlavnímu, co jsme v Bostonu zažili.

Pozorování velryb

Boston je jedním z míst na východním pobřeží Severní Ameriky, kdy lze v sezoně (duben – říjen) pozorovat migrující velryby. To jsme si nemohli nechat ujít! Vše bylo naprosto dokonalé, počasí, voda, rychlost větru, a tak jsme se vydali daleko od pevniny na moře se společností Boston Harbor Cruises jejich rychlým katamaránem na moře a za necelou velrybahodinu jsme měli o zábavu postaráno. Vidět poprvé v životě velrybu na vlastní oči je neuvěřilně silný emoční zážitek. Neviděli jsme je úplně celé, ale i tak to bylo něco naprosto úchvatného a nezapomenutelného. Ten den jsme viděli asi 20 velryb, něteré plavali i ve skupinkách. Určitě se na pozorování velryb vydejte, budete-li mít možnost. Za necelých 52 USD na osobu (cca 1300 CZK) zažijete něco nepředstavitelně krásného. A navíc BHC, společnost, se kterou jsme jeli vám garantuje , že velryby uvidíte. A pokud ne, můžete si vybrat lístky zdarma na jiný den nebo nechat vrátit peníze. Málokdy se podle biologů na palubě ale v sezoně stává, že by velryby nebyly vidět. Doporučujeme zvolit odpolední časy, třeba 12. nebo 14. hodinu. Lodě jedoucí v tyto časy již mají většinou od ostatních přehled, kde se velryby nacházejí a ušetří tím čas, a tím pádem zbyde i více na pozorování velryb.

A aby na cestě kolem světa nebylo málo těch atrakcí a wow efektů, tak jsme se z Bostonu přesunuli do Kanady,  kde jsme zažili další euforii a splnili si dlouholetý sen….ale o tom zase až příště.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.